Para Kazan

VİDEO DÜZENLEYEREK PARA KAZANMAK

Birçok insan video düzenleme işleriyle uğraşıyor. Video düzenleme kategorisi oldukça geniş bir alan olarak bizi karşılıyor. Sosyal medya içerisindeki çoğu içerik video düzenlemesi yapılarak oluşturuluyor. Küçücük yaştaki çocukların bile video düzenlemesi yaptığı bu dönemde insanlar bu alanda sağlam gelirler elde ediyorlar.

Video Düzenleme Nedir?

Video düzenleme, belli başlı videoların farklı yollarla değiştirilmesidir. Videoyu kesmek, birleştirmek, animasyon eklemek, filtre eklemek, pozlama ayarı yapmak, katman eklemek videoyu düzenlememizi sağlayan birkaç araçtır.

Dünya üzerinde teknolojinin gelmiş olduğu son durum ile birlikte birçok video düzenleme programının karşımıza çıktığını görüyoruz. Bu programlar ile birlikte videolarımızı düzenleyebiliyor, ortaya inanılmaz içerikler koyabiliyoruz.

Video Düzenleme Yaparak Para Kazanma Nedir?

Belli başlı klipleri düzenleyerek oluşturmuş olduğunuz videoyu insanlara sunmanıza ve bundan para kazanmanıza video düzenleyerek para kazanma denmektedir. İnsanların istedikleri şekilde bir video oluşturun. İyi bir video düzenleyici hatta müşterinin video editörü olabilirsiniz. Freelancer sitelerine baktığımız zaman insanların genellikle sosyal medya için video düzenleme elemanı aradıklarını görmekteyiz. Sadece bir video düzenlemeyebilir, tamamen şahıs adına tüm videoları düzenleyerek bir editör konumunda çalışabilirsiniz.

Video Düzenleyerek Nasıl Para Kazanılır?

Video düzenleme yaparak para kazanabilmeniz için tek yapmanız gereken şey bu alanı içerisinde bulunan bir Freelancer sitesine kayıt olmanız ve kendi Freelancer profilinizi oluşturmanız olacaktır. Herkes video düzenlemesi yapabilir ancak bu işten para kazanabilmek biraz daha zorlayıcı bir kısımdır. Öncelikle bu işten para kazanabilmek için profesyonel bir şekilde video düzenleyebilmek, buna bağlı olarak ta kaliteli programları kullanmayı bilmek gerekir. Video düzenleme alanında müşteriler, çalışanların profesyonel bir çalışma ortaya koymasını istiyor. Profesyonel bir program deyince de ister istemez akla oldukça popüler bir konumda olan Adobe AfterEffects programı geliyor. Her ne kadar zor bir program gibi görünse de Youtube üzerinde eğitim videoları izleyerek kendinizi bir haftada bu alanda oldukça iyi bir konuma getirebilirsiniz.

Sadece Adobe AfterEffects programı kullanacaksınız diye bir şeyin olmadığını belirtmek isteriz. Bu programın dışında Adobe Premiere Pro, DavinciResolve ve Sony Vegas Pro gibi programları da kullabilirsiniz.

Video Düzenleme Yaparak Dolar Kazanmak

Video düzenleme yaparak dolar kazanmanız mümkündür. Fiverr, Upwork vb. Gibi yabancı Freelancer siteleri üzerinden dolar kazanabilirsiniz. Ancak yabancı sitelerde iyi bir noktaya gelebilmeniz için İngilizcenizin iyi olması gerekecektir. Her ne kadar müşteri ile birlikte fazla diyalog kurmayacak olsanız da İngilizce bilmeniz daima daha iyi olacaktır.