Para Kazan

LOGO TASARLAYARAK PARA KAZANMA

Birçok insan internet üzerinde farklı farklı konular üzerinde Freelancer olarak çalışarak para kazanıyor. Bu her ne kadar artıları ve eksileri bulunduran bir durum olarak karşımıza çıksa da Freelancer sayısının her geçen gün arttığını görüyoruz. Freelancer alanının oldukça yaygınlaşmış olduğu dönemimizde, logo tasarlayarak para kazanmanın oldukça popüler olduğunu görmekteyiz. Bu makalede logo tasarlayarak para kazanmanın ne olduğuna, bu işten nasıl para kazanıldığına ve diğer tüm detaylara değinecek bu alan hakkında sizlere detaylı bilgi vermiş olacağız.

Logo Tasarlayarak Para Kazanma Nedir?

Freelancer kişilerin belli programlar ile birlikte müşterilerin talebine göre logo tasarlayarak para kazandıkları alana logo tasarlayarak para kazanma denir. Logo tasarlayarak para kazanma alanı son zamanlarda oldukça yaygınlaşmış, kendi içerisinde büyük bir kitle kazanmıştır. Bu iş alanı içerisinde logo tasarımı yapmayı bilmeniz gerekir. Müşteriler için özel olacak şekilde logo üretirsiniz. Bu kişiye özel bir Youtube kanalı logosu veya bir şirket için logo olabilir. Her insan logo tasarımında başarılı olamayabilir. Bazı için sıkıcı gelebilecek bu para kazanma dalı, başkası için sağlam kazanç miktarları ortaya çıkartabilir.

Logo Tasarlayarak Nasıl Para Kazanılır?

Logo tasarlayarak para kazanabilmek için bazı profesyonel programları nasıl kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Bu para kazanma alanında sağlam bir şekilde ilerleyebilmeniz için öncelikle profesyonel logo tasarlama programlarını öğrenmeniz büyük bir önem taşımaktadır. Freelancer siteleri içerisinde AdobeIllustrator programının ön plana çıktığını görüyoruz. Bu program hakkında hiçbir bilgiye sahip değilseniz ve temel bir kullanım beceriniz yoksa tavsiyemiz Youtube üzerinden eğitim videoları izlemeniz olacaktır. Kendinizi geliştirerek bir işe girmeniz daha doğru olacak, sıkıntı yaşamamanızı sağlayacaktır.

Logo tasarlayarak para kazanmak için öncelikle bir Freelancer sitesine kayıt olmanız gerekir. Fiverr, upwork, bionluk, peopleperhour vb. sitelerden birisine kayıt olabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra hemen işe girmeniz söz konusu olmayacaktır. Siteye girişinizi yaptıktan sonra öncelikle kendi profilinizi doldurmanız gerekecektir. Özgeçmiş, tecrübeniz, eğitim seviyeniz, başarılarınız vb. bölümleri doldurmanız gerekecektir. Bu bölümleri ne kadar iyi doldurursanız o kadar tercih edilen kişi olursunuz. Profilinizi nasıl oluşturduğunuz oldukça önemlidir.

Profil oluşturma işleminden sonra kendi ilanınızı oluşturmaya başlayabilir, işlere teklif verebilirsiniz. Freelancer sitelerinde en başta iş bulmanız oldukça zor olacaktır. Bunun temel sebebi site içerisinde yeni olmanızdır. Bunun için kendi ilanınızı paylaşmak, daha hızlı bir şekilde öne çıkmanıza yardımcı olacak önemli bir husustur. Fiverr sitesinden örnek verecek olursak bu Freelancer sayfasında çoğu insan kendi oluşturmuş olduğu iş ilanını Facebook gruplarında paylaşıyor. Bu sayede kendi sesini daha kolay bir şekilde duyurabiliyor.

Logo Tasarlayarak Dolar Kazanma

Önceki başlıkta bahsetmiş olduğumuz Fiverr, Upwork, Peopleperhour vb. yabancı siteler üzerinde dolar kazanabilirsiniz. Yabancı sitelerde iş yapabilmeniz için belli bir İngilizce seviyesine sahip olmanız oldukça iyi olacaktır.