Para Kazan

YOUTUBE ÜZERİNDEN PARA KAZANMAK

Birçok insan sosyal medya üzerinden para kazanıyor. En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Youtube, sağlam kazanç sağlayan bir adres olarak karşımıza çıkıyor.

 

Youtube Nedir?

Youtube, 17 sene önce kurulmuş olan Google’a ait bir Amerikan çevrimiçi video paylaşım ve sosyal medya platformudur.

Youtube Üzerinden Para Kazanma Nedir?

Youtube içerisinde yayınlanmış olan içeriklerden para kazanılmasına Youtube üzerinden para kazanma denir.

Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Youtube üzerinden para kazanabilmek için belli başlı kurallar bulunmaktadır. Öncelikle hesabınızı telefon numarası ile doğrulamanız gerekir. Kanalınızın 1000 aboneye ulaşması ve 4000 saati doldurması gerekmektedir. Bu şartların sağlanması durumunda Youtube, kanalınızı kontrol eder. Youtube ekibi kanalınızı onaylarsa para kazanmanız aktif edilir. Youtube üzerinde para kazanmayı etkileyen birçok husus bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi videonun izlenme sayısı iken diğeri videonun almış olduğu etkileşim olarak karşımıza çıkıyor.

İzlenme sayısı, Youtube içerisindeki bir videonuzun kaç kez görüntülenmiş olduğu ifade eden değerdir. İzlenme sayınız ne kadar yüksek olursa o kadar fazla para kazanır, bir diğer yandan kitlenizi artırmış olursunuz.

Etkileşim, insanların videonuzu ne kadar izlediği ile alakalıdır. Etkileşiminiz ne kadar fazla olursa bir o kadar fazla izleyiciye ulaşmış olursunuz. Youtube etkileşim arttıkça kanalınızı daha fazla ön plana çıkarır. Bu durumda insanların size daha kolay ulaşmasını sağlar. Video içerisinde etkileşiminizi yüksek tutmak için yapmanız gereken belli başlı şeyler vardır.

Youtube içeriğinizin konusu kazanacağınız para miktarını belirler. Oyun konusunda 5000 izlenme alan bir video ile eğitim konusunda 5000 izlenme alan bir video aynı miktarda bir para kazandırmayacaktır. Bunun sebebi Youtube’un eğitim içerikli, bilgi dolu videolara daha fazla önem vermesidir.

Youtube içerisinde videolarınızın özgün olması büyük önem taşımaktadır. Youtube, daima özgün olan içerik üreticileri daha fazla önem verdiğinden para kazanmanızın açılması için bu aşamayı gözden geçirmektedir. Kanalınız içerisinde kopya içeriklerin bulunmaması, emeğe dayalı bir oluşum görülmesi önemlidir.

Youtube Üzerinden Dolar Kazanmak

Birçok Türk Youtube üzerinden dolar kazanıyor. Youtube üzerinden dolar kazanabilmek için yabancı içerikler üretmeniz gerekir. Video trafiğini yabancılar oluşturmalıdır.

Youtube Shorts İle Para Kazanma

Youtube shorts üzerinden para kazanılabilir. Youtube üzerinde oluşturmuş olduğunuz kısa videolar size sağlam miktarda kitle getirecektir. Para kazanmanız açıldıktan sonra shorts videoları üzerinden de para kazanmanız söz konusu olmakla birlikte, Youtube’un shorts fonu sayesinde de kazanç elde edebilirsiniz. Youtube, shorts fonu için büyük miktarda bir bütçe ayırmış olup bu bütçeyi kaliteli hazırlanan ve izlenmiş olan kısa videoların kanal sahiplerine ödüyor. Dolar bütçesi ile yapılan ödemeler Türkler için büyük bir kazanç sağlıyor.

Youtube üzerinde para kazanmak kolay bir şey değildir. Baktığımız zaman kanal geliştirmenin kolay olmadığını ve zaman aldığını görüyoruz. Youtube üzerinden para kazanabilmek için sabırlı ve azimli bir şekilde ilerlemek gerekiyor. Her ne kadar kolay olmasa da belli başlı aşamalara uyan kişiler başarılı oluyor.

Youtube kanalına başladığınız zaman eğer para kazanmak için başladıysanız, ilk yapmanız gereken şey normal videolar atmaktan ziyade kısa videolar yayınlamak olmalıdır. Kısa videolar fazla abone getireceği için hızlı bir şekilde kanalınızı 1000 abone yapmanız mantıklı olacaktır. Kanalınız belli bir miktarda geliştikten sonra normal videolar ile 4000 saatinizi doldurmaya çalışabilirsiniz. Her ne kadar kolay olmasa da kendi hedefinizi koyarsanız 4000 saat kuralını rahatlıkla aşarsınız. Youtube’da kariyer yapmanız için tek gereken şey istikrar.